Aneb, není to jenom o hudbě, ale o vybavenosti a komfortu na festivalu!
TIP: Instagram stories
První den je za námi no a jak to vůbec na Fajťáku vypadá? Jako první plus musím zmínit toalety, které jsou čisté, kamenné a bez poplatku, což na spoustě fesťáků nenaleznete, a nebo si připlatíte 30kč za použití. Dalším plusem je mnoho míst kde chlazené nápoje tečou proudem, ať už ve ski baru, ve stanech, či v monster zóně. Samotná Monster zóna je ideální jak na pití, odpočinek i zábavu. Arkádové automaty? Jsou. Cornhole? Taky!


Musím pochválit kemp, a to kvůli možnosti stanování zdarma, sprchám, které jsou oddělené a toiky na každém rohu. Díky komornosti Fajťáku, je vše blízko, člověk nemusí 10 minut jít z bodu A do bodu B a hlavně všude bez front. Nakonec bych zmínila možnost vegan jídel, což například pro mě osobně, jakožto člověka s laktózovou intolerancí je velké významné plus.
Druhý den začal hodně z vostra, včera kvůli zpoždění letu totiž svůj set nestihli mazáci Skinlab a tak si to vynahradili hned v pátek ráno jako otvírací kapela. Skinlab ke snídani? To je maso! Ti, kteří si přivstali, aby Skinlab viděli, určitě nelitují. Po nich se nám představila tuzemská kapela Inveins, která nám naložila také velice solidní porci tvrdých riffů, breakdownů a možností si pořádně zamoshovat. Kapela Hot Sunday Blood trochu ubrala, zklidnila atmosféru a byla ideální k odpočinku. Poté opět trochu rozčeřili vody němečtí Inner Space, kteří měli v naší zemi premiéru a vůbec nezklamali. Po nich nastoupila slovenská stálice na Fajťáku- Stercore a jako vždy to byl absolutní masakr.



Další německá kapela, která si v Česku střihla premiéru právě u nás na Fajtfestu byla The Narrator, kteří budou později letos předskakovat Annisokay ve Zlíně. Můžeme jen doporučit tuto událost navštívit, právě už jen kvůli The Narrator, kteří dovezli skvělou porci metalcoru. O parádní příklad deathcórových breakdownů a beatdownů se postarala banda Ruins of Perception, jejichž show byla velice energická a interaktivní. Američtí Kaonashi přivezli trochu šílenosti, kdy frontman pouště sound effecty ve formě různých filmových a hudebních úryvků ze svého DJ pultu přímo z pódia. Pro milovníky moshování Australská skupina Terminal Sleep vytáhla z rukávu ta největší esa a společně s pitem two stepovali až do pekla.



Heavy//Hitter, název mluví za vše. Úderný nářez, který nenechal jednoho stát bez headbangu. Druhý z headlinerů Filth navázali na to co začali Heavy//Hitter a fans si vyžádali přídavek, který kapela doručila i přes časový press. Hlavní headliner druhého dne a pro nás z Need to Hear největší lákadlo celého letošního Fajtfestu, Signs of the Swarm. Otevřela se brána do pekla, ze které vylétlo brutální a nezastavitelný roj a smetl všechny v pitu. Set, ve kterém nechyběli klasiky ani novinky z připravovaného alba, dokonce i cover na legendu Roba Zombieho a jeho hit Dragula.

Fajtfest den dva završili kapely Defamed, Lone Survivors a pražští Stru66led. Druhý den je u konce, v sobotu velké finále s Clawfinger, buďte u toho!
TIP: Instagram stories
Napsali: Jindřich Kaša, Kateřina Zejdová